תזונה טבעית

עוגת שושנים 

עוגיות נמסות בפה

​מאות ספרים נכתבו בעניין התזונה ואיך המזון שאנו אוכלים יכלכל ויזין את גופינו במקסימום. העקרון בתזונה בריאה היא כמה שפחות התערבות ועיבוד של המזון יתנו את המקסימום רכיבים תזונתיים לגופינו.

לגוף שלנו יש מנגנונים מפותחים היודעים לקלוט מזון טבעי ולא מעובד. ככל שהמזון מעובד יותר הוא גורם נזק יותר גדול לגופינו. ניקח כדוגמה את הסוכר הלבן. הוא מופק מקנה סוכר. אם היינו לוקחים את הקנה סוכר בגידולו הטבעי ואוכלים, היינו מרגישים כי לא ניתן לאוכלו שכן הוא מכיל סיבים מאד קשים שאנו לא יכולים אפילו לפרק בשיניים. משהו כמו חציר לבהמה. אך כאשר התעשייה מנגישה לנו את הסוכר היא מייבשת אותו מפרידה אותו למרכיבים שונים מלבינה אותו ומגישה לנו את הסוכר בקופסה המנותקת לחלוטין בכל רמות ההבנה ממקור גידולו של קנה הסוכר. סוכר מסונתז מכניס את האדם למצב חירום של עודפי סוכר העלולים לגרום למוות. הגוף שומר על האדם על ידי כוחות החיים שניתנו לו, ומהר ככל האפשר מכניס את הסוכר לתאים כדי להוריד את רמתו מהדם שלא יפגע באברים חשובים וחיוניים בגוף. 

התוצאות של הכנסת מזון מעובד גורמת לתת תזונה, שכן המזון המעובד איבד את הרכיבים החיונים לגופינו. ולכן יש תחושת רעב מתמדת כיוון שהגוף דורש נויטריאנטים ואינו מקבל. האדם ממשיך לצרוך מזון מבושל ומעובד ולהיות חסר הזנה בסיסית. דבר המוביל להשמנה וחוסר שובע מתמיד.

כאשר אדם עובר תהליך לכיוון התזונה הטבעית הוא מגיע לתובנה מעמיקה כי לשם שמירת החיים והבריאות האדם לא צריך לצרוך כל כך הרבה מזון. האדם מקבל תפריט שמשאירה אותו שבע באופן מלא לאורך כל היום עם המזון המתאים לצריכה היומית שלו. דבר החוסך לו אלפי שקלים בשנה לכל אדם. בכסף שאדם חוסך יכול להרשות לעצמו לרכוש מזון איכותי ללא ריסוס כימי. ולאכול בשפע את המזון המבריא המתאים לו.

אדם זה בהדרגה יוציא את הפסולת האגורה בתוכו ויחל לחיות חיים בריאים. מלאי אנרגיה וחיוניות.

 

לקביעת יעוץ והדרכה ניתן להתקשר. 

מיכל גואלמן 0542003118.

או להשאיר הודעת וואצאפ.

 

בריאות ושמחה.