טיפים לחורף בריא יותר​

PPH מניעה/ 

 

 

החורף בעיצומו כאן איתנו ואיתו תקופת השיעולים, הנזלות וכל מחלות החורף שהורים לא אוהבים שיש להם או לילדיהם.

כדאי לדעת שיש ל"מחלות" האלו מטרה מצילת חיים. הם ה"כלים" של הגוף לפנות פסולת מטבולית. נביא מספר דוגמאות: 

 

1. אם נכנס גרגר אבק למערכת הנשימה, מיד ישנה פקודה מהמח לשיעול בכדי להוציא החוצה את הגרגר אבק, שמהווה סכנת חיים לאדם. שכן הגרגר הוא גורם זר בריאות ועלול לגרום לדלקת ולחוסר תפקוד יעיל של הריאות. ופשוט הוא שהריאות הוא איברי חיוני מאד לחייו של האדם בכדי שיוכל לנשום.​

2. נזלת, היותר שכיחה מבינהם. הגוף מפריש ריר כדי "לשטוף" את הלכלוך, שנמצא במערכת, מעין שטיפת בית יסודית ששופכים מים וגורפים החוצה. 

מה מכיל הלכלוך?

הלכלוך מכיל חומציות יתר, רקמות, מתות חיידקים שסיימו את תפקידם, מלחים שונים, וכן פסולת חיצונית מהאויר.

 

לפי מה שכתבנו עכשיו אפשר להבין ששיעול ונזלת מאד חיוניים לגוף והפסקתם ע"י תכשירים ותרופות מזיקה לגוף ויוצר ניוון בגוף. ניוון ממושך משמעו מחלה אוטואימונית כלשהי כולל סרטן.

אלו תרופות מזיקות?

תרופות מעוצרים את הוצאת הפסולת מהגוף ומהריאות לא משנה אם התרופה היא טבעית או כימית. ולכן תרופות לייבוש נזלת, לפתוח את האף לאוויר, להפסקת שיעול אינם טובות ומזיקות לתווך הארוך ומחלישות את הגוף. וגם תרופות טבעיות כמו בצל, שמייבש ריריות איננו טוב עבורינו כרגע.

 

אז מה עושים?

1. האוויר בחורף מאד יבש באופן טבעי. בנוסף ליובש הטבעי נוהגים לחמם את הבית עם מזגן. מזגן מייבש עוד יותר את הרקמות וכן חימום יתר. טמפרטורה רצויה היא 22 מעלות. וכםי שהסברנו היובש ברקמות מסכן את מערכת הנשימה, גורמים זרים עלולים לחדור למערכת. הגוף מפריש נזלת כדי לשמור על התינוק שלנו. כדאי לרכוש מכשיר אדים קרים שיעבור כל הזמן ולמלא אותו לפחות פעמיים ביום, לפנות ערב ובבקר. וכדי להיות בטוחים בעליית הלחות יש לרכוש מד לחות אנאלוגי.

2. יש להשאיר מעט חלון פתוח בבית לחילוף אוויר נקי מבחוץ. 

3. ואם טיפה יותר קר בבית כדאי להלביש את התינוק בשכבות בגדים מכותנה, בד נושם (לא בד פליז).

4. להזין את התינוק במזון מזין ובריא. אוכל לא בריא ומתועש יוצר עודף חומציות בגוף ובהכרח גורם לעודף פסולת מטבולית הגורמים להוצאת פסולת מהאזניים (כאבי אזניים), מהאף ומהפה.

באופן כללי המזון הכי טוב לתינוק: חלב אם (האם צריכה להקפיד על מזון מזין ובריא ללא אוכל תעשייתי), חלב שקדים, חלב שומשום, פירות מתוקים וירקות.

 

מתכון לחלב שקדים ולחלב שומשון לחפשו בלינק "תזונה" בתחתית העמוד.