שיטת הטיפול ההומיאופטי 

PPH מניעה/ 

 

 

 

בתחום הרפואה האלטרנטיבית אין פיקוח חוקתי. ולכן כל אדם יכול ללמוד תחום מסוים במכללה לרפואה טבעית ולפתוח קליניקה פרטית. אני רוצה להתמקד בשיטת ההומיאופתיה ולענות על השאלה: איך אדם המעוניין בטיפול הומיאופתי, שיוביל אותו להבראה, ידע שהוא נמצא בידיים טובות?

ראשית ההומיאופת צריך לסיים לימודי הומיאופתיה במכללה להומיאופתיה קלאסית מוכרת. הלימודים הם לפחות 4 שנים ויותר. הומיאופת חדש מלווה למשך שנה לפחות על ידי הומיאופת ותיק, ומקבל ממנו אישור לכל המקרים שעוברים תחת ידו. מעבר לכך ההומיאופת המומחה עובד לפי כללי היסוד של ההומיאופתיה (נא לעיין במאמר: "החוקים התמידיים של ההומיאופתיה").

תהליך הטיפול ההומיאופתי מתרחש כדלהלן: המטופל קובע להיפגש עם ההומיאופת. המטופל פורס להומיאופת את סבלו ומהי הסיבה בגינה הוא הגיע לטיפול. מעבר לכך ההומיאופת צריך לקבל מידע רלוונטי לגבי משפחתו של המטופל, סביבתו, חברתו, מקום עבודתו, מה הוא אוהב לעשות בחיים, מה הוא שונא? וכו'... ההומיאופת אינו צריך לשם ניתוח המקרה אבחנה כלשהי, לדוגמא: בדיקות דם, MRI  וכו'... אלא ההומיאופת מסתמך על הסבל שמרגיש המטופל, יציאותיו, ותופעות שונות שהמטופל חש בחייו. לאחר שההומיאופת מנתח את המקרה הוא מזמן את המטופל שנית בכדי להביא לו את הרמדי ההומאופתית שמותאמת אך ורק למצבו. הטיפול ההומיאופתי הינו אישי וחייב להיעשות במשרדו של ההומיאופת. ההומיאופת נותן את הרמדי למטופל ומיד מתחיל מעקב לגבי התופעות שהמטופל חש לאחר נטילת הרמדי. המעקב מתבצע לפחות חצי שעה בהתבוננות מעמיקה של המטופל בעצמו, מחשבותיו, תחושות שעוברות עליו, מצב ערנותו וכו'.... מכאן ואילך המטופל לעולם לא יקבל את אותה רמדי באותו גובה בחייו. אין מצב בהומאופתיה שמטופל נוטל תרופה הומיאופתית מספר בפעמים ביום למשך כמה ימים. לא קיים ויכול להזיק! עכשיו מתחיל תהליך ההבראה של המטופל שיכלול החמרה בתופעות שהרגיש בשל התעוררות הכוחות הפנימיים של המטופל לשם הבראה והוצאת פסולת מהגוף שיכולה להתבטא בתחושות לא נעימות, בפריחות, בכאבים כלשהן שמהן סבל המטופל עד כה במשך תקופה ארוכה. לאחר ההחמרה והוצאת הפסולת תגיע הבראה מלאה. בטיפול ההומיאופתי צריך סבלנות בזמן התהליך. אין טעות בתהליך ההבראה גם אם נראה כי פתאום יש דלקת עיניים חריפה. הפסולת שעד כה לא יכלה לצאת מהאדם וגרמה לו לסבל מתמיד יוצאת כרגע מהעיניים או מהעור או מהאזנים או מהאף וכו'....  אדם מתחיל לעשות "ניקיון פסח" אצלו בגוף ומוציא וממיין מה שלא נעשה שנים רבות. באם מופיעה תופעה כלשהי והיא תדוכא על ידי תרופות, הפסולת תכנס פנימה לתוך האדם. הפסולת גורמת לאדם להיות יותר עצוב, או יותר כעסן וכן ברמה הפיזית, הפסולת תכנס לאיברים הפנימיים. לדוגמא, דיכוי של נזלת מוביל לברונכיטיס, מוביל לדלקת ריאות וחס ושלום לניוון ריאתי וסרטן. בתהליך ההומיאופתי מתרחש בדיוק הפוך: אם חס ושלום לאדם יש סרטן בריאה, הוא יעבור לדלקת ריאות, לברונכיטיס , לנזלת ואז תגיע ההבראה. תהליך הבראתי מעין זה קורה מספר חודשים. תהליך ההבראה חייב להיות מתועד באופן מדויק על ידי המטופל בכדי שהמעקב של ההומיאופת המומחה יהיה אמין ונכון. הדוחות יישלחו להומיאופת לפי הנחיית ההומיאופת ומהות הטיפול שניתן. לעיתים לאחר סיום השפעת הרמדי ייפגש ההומיאופת עם המטופל וימליץ לו מבחינה מקצועית מה כדאי למטופל לעשות כרגע, יכול להיות מצב של המשך טיפול, שכן לא כל מה שהמטופל סבל ממנו עבר לגמרי בתהליך הבראה ויש להמשיך בטיפול נוסף. אורך המעקבים נע בין חודש לשנה. בתקופת המעקב אסור למטופל לקחת תרופה כלשהי או תוסף מזון כלשהו, למרוח משחות, קרמים וכו'... בכדי לא לקלקל את תהליך ההבראה. יש להיוועץ בהומיאופת המטפל.

אדם הנוטל תרופות באופן קבוע או תוספי מזון, או הורמונים, אמצעי מניעה וכו'... אינו יכול לקבל טיפול הומיאופתי בשלב זה של חייו. אלא המטופל צריך לפגוש את ההומיאופת, לספר לו על סבלו וכן על התרופות שנוטל. ההומיאופת מצדו יבנה לו תפריט או ישלח אותו לתזונאי טבעי לבניית תפריט אשר תוביל את המטופל להיות אדם אוטונומי , שאינו תלוי בתרופה כלשהי. לאחר מעקב  בריאות בדוחות לפי הוראת ההומיאופת, ההומיאופת ייזמן את המטופל לטיפול הומיאופתי, שיעקור את הבעיה משורשה ויוביל את האדם להבראה מלאה.